Dentysta stomatolog Warszawa Ursynów ADENTIS / Informacje i porady / Porady stomatologiczne
Próchnica to choroba infekcyjna. Bakterie powodujące próchnicę żywią się naszym pożywieniem, a w szczególności słodzonymi potrawami i napojami. Przetwarzają one cukier i resztki pożywienie w agresywne kwasy. Bakterie próchnicotwórcze tworzą płytkę nazębną, która ściśle przylega do zębów. Gdy ta płytka nie jest starannie usuwana każdego dnia, wtedy kwasy atakują szkliwo zębów.
Czytaj dalejZgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 18 stycznia 2005 r. w sprawie dawek granicznych promieniowania jonizującego (DzU z 3 lutego 2005 r.) dawka graniczna dla osób z ogółu ludności wynosi 1mSv w ciągu roku kalendarzowego, przy czym dla soczewek oczu wynosi 15 mSv, a dla skóry 50 mSv dla dowolnej powierzchni 1cm2 napromienionej części skóry. Dawka ta może być przekroczona w danym roku kalendarzowym, pod warunkiem że w ciągu kolejnych pięciu lat kalendarzowych jej sumaryczna wartość nie przekroczy 5 mSv.
Czytaj dalejImplanty można wszczepiać wszystkim ogólnie zdrowym osobom dorosłym, posiadającym odpowiednią ilość i jakość kości w miejscu planowanego umieszczenia wszczepu:
Czytaj dalejNasi drodzy Pacjenci, to Państwo są w 90% swoimi dentystami, dlatego tak ważna jest prawidłowa higiena jamy ustnej.
Czytaj dalejAby noszenie protez poprawiało komfort życia a nie stało się męką, należy przestrzegać pewnych zaleceń. Oto większość z nich...
Czytaj dalejZ powodu zbyt krótkiego lub nieprawidłowego czyszczenia zębów bakterie, które pozostają na ich powierzchni tworzą początkowo niezauważalny miękki osad zwany płytką nazębną. Dzięki dużej aktywności bakterii i szorstkiej powierzchni płytki jej ilość szybko się powiększa.
Czytaj dalejNa rynku pojawiły się soniczne (ultradźwiękowe) szczoteczki do zębów, które są godną konkurencją dla szczotek elektrycznych. Ich działanie opiera się na fali dźwiękowej ,która wprowadza szczoteczkę w drgania. Łączy w sobie szczotkowanie z ruchem wymiatającym.
Czytaj dalejZnieczulenie jest działaniem medycznym, polegającym na wprowadzeniu pacjenta w stan bezbolesności przy pomocy bądź to uśpienia, bądź przerwania przepływu impulsów nerwowych (blokady)
Czytaj dalejProblem osiadania protez dotyczy pacjentów użytkujących protezy akrylowe - częściowe i całkowite. Dlatego ten rodzaj protez jest nazywany osiadającymi.
Czytaj dalej