Czy warto zainwestować w szczoteczkę soniczną-ultradźwiękową

Dentysta stomatolog Warszawa Ursynów ADENTIS / Informacje i porady / Porady stomatologiczne /

tło

  Umów się na konsultację

  Czy warto zainwestować w szczoteczkę soniczną – ultradźwiękową?

  …Najdroższa profilaktyka jest najtańszym leczeniem…

  Co to są szczoteczki z ultradźwiękami (soniczne) i na czym opiera się ich działanie?

  Na rynku pojawiły się soniczne (ultradźwiękowe) szczoteczki do zębów, które są godną konkurencją dla szczotek elektrycznych. Ich działanie opiera się na fali dźwiękowej ,która wprowadza szczoteczkę w drgania. Łączy w sobie szczotkowanie z ruchem wymiatającym.

  Zastosowanie w szczoteczce tej nowoczesnej technologii dźwiękowej skutkuje zmniejszaniem ilości płytki bakteryjnej, kamienia nazębnego i osadu. Dzięki dynamicznemu przepływowi cieczy w przestrzeniach międzyzębowych,  powoduje efekt kawitacji – niszczy bakterie. Zniszczone bakterie są usuwane (przez dynamiczny przepływ cieczy), pozostawiając czystą przestrzeń międzyzębową.

  Mają opinię lepiej czyszczących zęby od tradycyjnych szczoteczek, dlaczego?

  Szczotki soniczne działają na zasadzie drgań, dzięki czemu powstała fala dźwiękowa skuteczniej i szybciej oczyszcza zęby z zanieczyszczeń. Po pierwsze zależy nam na dokładnym oczyszczeniu zębów z zalegających resztek pokarmowych i płytki bakteryjnej, aby mieć piękny i zdrowy uśmiech. Drugą główną zaleta jest skrócony czas mycia zębów. W obecnym świecie, gdy brakuje czasu na wszystko, szczotka soniczna skraca czynności dotyczące poprawnej higieny jamy ustnej.

  Komu poleciłaby Pani takie szczoteczki?

  Każdemu kto chciałby mieć piękne zęby polecam szczotkę soniczną. Jest to bardzo dobra inwestycja w zdrowie. Dodatkowo pacjentom obciążonym problemami- choroby przyzębia, po zabiegach implantacji, leczeniu protetycznym zachęcam do zakupu szczotki sonicznej, aby zwiększyć skuteczność mycia zębów.

  Czym sugerować się przy wyborze szczoteczki sonicznej?

  Odpowiedź brzmi: zawsze jakością, ponieważ zdrowie jest bezcenne, a zęby nie są nam dane w prezencie na całe życie.

  szczoteczka soniczna

  dr Aleksandra Gabren