Centrum ADENTIS wszystkie procedury ogólnomedyczne i stomatologiczne są ukierunkowane na pomoc i jak najlepsze usunięcie problemu pacjenta.

 • Naszą dewizą jest najwyższa jakość usług, dlatego stosujemy nowoczesne technologie i nieustannie podnosimy nasze kwalifikacje.
 • Dokładamy wszelkich starań, aby pożądany efekt zdrowotny i estetyczny był trwały, ponieważ naszym celem jest pełna satysfakcja pacjenta.
 • Dobro pacjenta jest dla nas najważniejsze.

Aleksandra Gabren Sylle

Nasz dewiza to przede wszystkim nie szkodzi.   Leczenie nie może być gorsze od choroby, dlatego w Centrum Adentis przed podjęciem leczenia pacjent jest diagnozowany i dokładnie badany. Badaniu polega na wykonaniu zdjęć rentgenowskich  przeglądowych-pantomogram, zdjęć aparatem cyfrowym zębów, badanie stawów skroniowo-żuchwowych, badanie mięśni twarzowych

obrazek obrazek obrazek
 Próchnica wtórna.  Usunięcie startch wypełnień.  Wypełnienie estetyczne.

Każdy Pacjent ma przedstawiony  INSTRUKTAŻ  HIGLENY JAMY USTNEJ.

Ponieważ przestrzeganie odpowiedniej higieny jamy ustnej eliminuje dotychczasowych problemów i minimalizuje występowanie próchnic zębów, oraz powstrzyma choroby dziąseł.
W naszym gabinecie używamy autoklaw NEUTRA. Sterylizacja w autoklawach jest najpewniejszą metodą zapobiegania zakażeniom. Następnie opakowane w folię narzędzia zostają wysterylizowane w autoklawie i pozostają zamknięte do czasu rozpoczęcia leczenia. Po przeprowadzonej sterylizacji przestrzegamy procedur, aby narzędzia nie zostały zanieczyszczone poprzez bakterie i wirusy znajdujące się w powietrzu lub przeniesione poprzez dotyk.

Dla każdego Pacjenta przygotowany jest indywidualny zestaw narzędzi, zapakowany w sterylnym opakowaniu i otwierany w momencie, gdy Pacjent siada na fotel. Używamy jednorazowych kubków, serwet oraz ślinociągów. Wszystko to pozwala wyeliminować ryzyko wszelkich zakażeń.

Bezbolesne leczenie zębów w znieczuleniu.

Stomatologia zachowawcza jest specjalnością zabiegową zajmującą się zapobieganiem i leczeniem próchnicy. Leczenie próchnicy jest zazwyczaj zabiegiem  jedno wizytowym  bezbolesnym w znieczuleniu miejscowym i ma na celu:

 • Zahamowanie rozwoju próchnicy
 • Zapobieganie nawrotom próchnicy
 •  Odbudowę zniszczonych tkanek zęba
 • Zachowanie żywej, zdrowej miazgi

obrazek

Nasza wiedza i doświadczenie pozwoliły na wybranie z ogromnej gamy materiałów do wypełnień, tylko sprawdzonych i najlepszych preparatów renomowanych firm- Enamel HRi plus, Filtek Ultimata, Herculite.

 Przy każdym unicie posiadamy kamery stomatologiczne. W dzisiejszych czasach kamera wewnątrzustna jest idealnym narzędziem współpracy pomiędzy lekarzami a pacjentami. Pozwala wizualizować postęp procesu leczenia, a dzięki temu pozwala obniżać stres związany z zabiegiem, a także może skutecznie podwyższyć akceptowalność leczenia przez pacjentów oraz, co jest nie mniej ważne dla komfortu pacjenta, zmniejsza nieporozumienia między pacjentem a lekarzem.

obrazek

Rekonstrukcja utraconych fragmentów zęba.

W nagłych przypadkach złamania zęba zawsze jesteśmy gotowi pomóc pacjentowi. Jeżeli jest to możliwe, odbudowujemy ząb w czasie jednej wizyty przy użyciu  materiałów glasjonomerowych i kompozytowych. W zależności od sytuacji klinicznej używamy odpowiednich materiałów i rowiązań.

Uraz zęba.  Adhezyjna odbudowa zęba, przy zachowaniu prawidłowej artykulacji i okluzji jest to najmniej inwazyja metoda odbudowy utraconych tkanek zęba. Takie postępowanie jest alternatywą dla uzupełnień protetycznych tj. korony. Należy zawsze szanować tkanki twarde pacjenta i jak najmniej inwazyjnie planować leczenie. Natura jest najpepszą formą leczenia, każde uzupełnienie będzie gorsze od naturalnej formy zęba.

W chwili obecnej dysponujemy materiałami do wypełnień, które mogą być zupełnie niewidoczne, nawet na dyskotekach ultrafiolecie czy w świetle kamer telewizyjnych. Wykonanie takich estetycznych wypełnień jest możliwe dzięki zastosowaniu materiałów imitujących poszczególne tkanki zęba, nakładanych warstwowo. Są one dostępne w ogromnej ilości kolorów, poszczególne kolory mogą być ponadto ze sobą mieszane, co pozwala na wykonanie wypełnień, które imitują tkanki zęba, które uległy urazowi.

obrazek obrazek
 Uraz zęba.  Adhezyjna odbudowa zęba.

Odłamanie części zęba z powodu urazu.

obrazek obrazek
 Odłamanie ścianki zęba.  Wklejenie odłamanego fragmantu.

Uraz zęba.

obrazek

Doklejenie wyłamanego fragmentu.

obrazek

Rozległe wypełnienie amalgamatowe

obrazek

Nakład kompozytowy bezpośredni

obrazek

 

Nadwrażliwość zebów

Czym są odsłonięte szyjki zębów?

obrazek

U około 20-50 % ludzi dziąsła zaczynają się w pewnym momencie życia cofać i odsłaniają szyjki zębów (styk korony zęba z korzeniem). Zęby stają się „dłuższe” i reagują bólem na dotyk, smak słodki i kwaśny oraz ciepło i zimno. Efektem jest ból zębów podczas szczotkowania, jedzenia, picia, a czasem nawet oddychania. Objawy te, kiedyś sądzono ,że są głównie rezultatem niewłaściwego czyszczenia zębów: stosowania twardej szczoteczki, ściernych past do zębów lub zbyt mocnego przyciskania szczoteczki do powierzchni zębów podczas szczotkowania, co prowadzi do starcia (abrazji) cienkiej warstwy cementu znajdującego się na powierzchni szyjek zębów. W wyniku tego zostaje odsłonięta wrażliwa zębina oraz biegnące w niej kanaliki przewodzące ból. 
Obecnie widomo, że problemy okluzyjne powodują odsłanianie się szyjek zębów i to doprowadza do dolegliwości bólowych. Dopiero wyeliminowanie przeszkód zgryzowych zapobiegnie dalszemu niszczeniu dziąsła i kości wokół zęba.

Ubytki przyszyjkowe (klinowe)

Coraz więcej osób  cierpi z powodu postępującego obniżania się dziąseł ipowstawania ubytków przyszyjkowych niepróchni­cowego pochodzenia, które  są przypisywane wielu czyn­nikom sprawczym:

obrazek

 • coraz większe znaczenie  mają  nieprawidłowe obciążenia zwarciowe
 • nieprawidłowe kontakty zębowe w wadach zgryzu
 •  bruksizm- patologiczne zgrzytanie lub zaciskanie zębów
 • nie uzupełnione  braki zębowe,
 • używanie nieodpowiednich past do zębów o dużym współczynniku ścieralności, szczególnie pasty wybielające, które tak na prawdę są pastami zciernymi a nie wybielającymi
 •  używanie twardych szczotek do zębów
 • nieprawidłowa higiena jamy ustnej
 •  kwaśna dieta

 

Bez względu na źródło problemu objaw końcowy jest taki sam - odsłonięcie korzenia zęba. Nie chroniony korzeń ulga szybko rozpuszczeniu przez kwasy z pożywienia co powoduje  powstawanie  ubytków przyszyjkowych. Dawniej tego typu ubytki trudno poddawały się leczeniu, gdyż w okolicy szyjki trudno przykleić materiał do wypełnień.

obrazek  obrazek

 

Ubytki przyszyjkowe.

 

obrazek obrazek

 

Ubytki przyszyjkowe.

 

obrazek

obrazek

obrazek

obrazek

obrazek

Liczne ubytki przyszyjkowe.

 

obrazek obrazek
 Wypełnienie ubytków przyszyjkowych. Ubytki przyszyjkowe.

Zabiegi w Centrum ADENTIS

 •  Analiza okluzji i artykulacji
 • Indywidualny instruktaż higieny jamy ustnej
 • Lakierowanie zębów preparatami fluorowymi
 • Leczenie nadwrażliwości pojedynczych zębów
 • Wypełnienia wytartych powierzchni zęba materiałami kompozytowymi

Cennik:

1.Indywidualny instruktaż higieny jamy ustnej (dla Pacjentów ADENTIS gratis )

 0-50 PLN

1.  Przegląd jamy ustnej-15 mniut

100 PLN

2.  Przegląd jamy ustnej, konsultacja, badanie wstępne (jeżeli nie są  

     wykonywane inne zabiegi)

100-200 PLN

3.  Konsultacja, wydanie pisemnego orzeczenia lekarskiego

200 PLN

4.  Wypełnienie kompozytowe (ceny bez znieczulenia)

 

              Wypełnienie jednej powierzchni zęba

200 PLN

         Wypełnienie dwóch powierzchni zęba

200-250 PLN

              Wypełnienie trzech powierzchni zęba

250-300 PLN

6.  Wzmocnienie zęba włóknem szklanym

300-400 PLN

7.  Odbudowa zęba na włóknie szklanym

300-500 PLN

8. Odbudowa zęba  po leczeniu endodontycznym-onlay wykonany bezpośrednio w ustach  300-500 PLN

8.   Odbudowa zęba po leczeniu endodontycznym

300-500 PLN

9.   Licowanie przebarwionego zęba kompozytem

300-500 PLN

10.  Opatrunek krótko czasowy - "fleczer"

50 PLN

11. Opatrunek długo czasowy - leczenie biologiczne –fuji triage

150-200 PLN

12. Leczenie chorób błony śluzowej - "alvogyl" , "solcoseryn"

50 PLN

 13. Leczenie nadwrażliwości pojedynczych zębów   30 PLN

 14. Przebudowa zwarcia zęby boczne za zęba

500-600PLN