tło

    Записаться на консультацию





    Ortodoncja funkcjonalna to profilaktyka wad zgryzu i postawy u dzieci.
    Ortodoncja funkcjonalna to przywrócenie prawidłowych funkcji.
    • To prawidłowe oddychanie
    • To prawidłowe żucie
    • To prawidłowe połykanie
    • To prawidłowa postawa
    • To prawidłowy rozwój dziecka
    • To profilaktyka wad zgryzu i postawy
    Zęby są jednak tylko odbiorcą problemu nie nadawcą, dlatego istotne jest znalezienie przyczyny problemu.
    Jeżeli zęby są krzywe to znaczy, że coś doprowadziło do tego, że się wykrzywiły.
    Warto wcześniej rozpoznać nieprawidłowości funkcjonalne, które doprowadzają do dysharmonii zgryzowej i powodują wady zgryzu. Niektóre z problemów pojawiają się już w dzieciństwie i warto wprowadzić profilaktykę wady zgryzu u maluszków.
    Siła dobrego nawyku, czyli oddychania przez nos, jedzenia z zamkniętą buzią i proste siedzenia ma znaczenie dla zdrowia i rozwoju dziecka. Kto to kontroluje ten kontroluje swoje zdrowie.
    Oddychamy i jemy wszyscy, wydaje nam się, że robimy to dobrze. ️Niestety coraz częściej nasze dzieci oddychają, siedzą i jedzą nieprawidłowo. ️Prawidłowe oddychanie to aktywny nos i domknięte usta. Język przyklejony do podniebienia. Prawidłowe oddychanie się opłaca, ponieważ, gdy dziecko oddycha przez nos jego rozwój jest prawidłowy. ️Kiedy oddychanie jest nieprawidłowe może nastąpić zniekształcenie szczęki i łuków zębowych u maluszka. Co doprowadza do nasilonych kostnych wad zgryzu oraz wad postawy.
    Apel do rodziców, aby obserwowali swoje dzieci.
    Zwróć uwagę – jak oddycha Twoje dziecko, jak siedzi, jak żuje i jak przełyka!
    Jeżeli coś Cię zaniepokoi – skonsultuj się ze specjalistą.
    Zapraszamy na konsultacje dzieci od 4-5 roku życia.
    W Adentis o pacjentów troszczy się  
    dr Aleksandra Gabren specjalista ortodoncji
    oraz
    mgr Maciej Iwanowski specjalista rehabilitacji

     

     

     

    Należy wiedzieć, że zęby mleczne są ważnym elementem w prawidłowym rozwoju twarzy dziecka. Należy wiedzieć kiedy usuwać a kiedy nie usuwać mlecznych zębów!

    Za wcześnie usuniesz źle, nie usuniesz źle – magia ortodoncji!

    Kiedy usuwać zęby mleczne? Każda opowieść ma swój początek i koniec i wyjątek od reguły! Trzeba to rozważnie planować i przewidywać co może się wydarzyć, kiedy nie usuniemy zęba mlecznego w odpowiednim momencie LUB KIEDY USUNIEMY MLECZAKA ZA SZYBKO! Polecam obejrzeć FILM z rolki. Nie narażajmy dzieci na takie sytuacje.

    Wykonujmy diagnostykę-zdjęcie OPG! Zbyt wczesna utrata zębów mlecznych może doprowadzić do wielu poważnych konsekwencji, które mają wpływ na rozwój twarzy Twojego dziecka!

    Zęby stałe mogą się wówczas przechylić, przemieścić a nawet zaburzyć symetrię łuków zębowych, zaburzyć symetrię uśmiechu i doprowadzić do asymetrii twarzy! Dlatego zęby mleczne należy myć i należy leczyć u dentysty!

    dr Gabren