Dentysta stomatolog Warszawa Ursynów ADENTIS / Informacje i porady / Porady ortopedyczne / Pas Serola – ulotka dla pacjenta
NOWOCZESNE WSPARCIE DLA PLECÓW
1. rozm. SMALL do 86 cm
2. rozm. MEDIUM 86–102 cm
3. rozm. LARGE 102–117 cm
4. rozm. X-LARGE 117–132 cm
5. rozm. na zamówienie
www.serola.net www.godnezaufania.pl
Zamówienia: Adentis
Jak w przypadku każdego stawu, niestabilność krzyżowo-biodrowa powoduje reaktywne usztywnianie się mięśni pełniących rolę stabilizatora stawu, jak też hamowanie ich antagonistów (odruch stawowo-kinetyczny)– można to zmierzyć jako słabość. Logicznie więc tak blokowane mięśnie stają się słabsze. Ponadto usztywnione mięśnie są w efekcie osłabione, ponieważ zostały powołane do dwóch zadań jednocześnie, tzn. do stabilizowania stawu krzyżowo-biodrowego oraz do stawiania oporu osobie badającej. Jako że większość głównych mięśni ciała łączy się z kośćmi tworzącymi staw krzyżowo-biodrowy,słabość spowodowana ich usztywnieniem się obejmuje cały tułów, biodra oraz górną część nóg, ponieważ mięśnie te wywołują zjawisko tzw. autoryglowania.
Pas krzyżowo-biodrowy Serola® stabilizując stawy krzyżowo-biodrowe ponownie aktywuje zahamowane mięśnie i uwalnia usztywnienie, pozwalając na skoncentrowanie ich pracy na właściwym zadaniu. Zasada ta odnosi się do każdej sytuacji wymagającej wysiłku – podczas pracy, uprawiania sportu czy zabawy. Osoba stosująca pas krzyżowo-biodrowy Serola® będzie funkcjonować lepiej i bezpieczniej.
W przeciwieństwie do obszernych, masywnych pasów lędźwiowych dających wsparcie mięśniowe, delikatny pas krzyżowo-biodrowy Serola® stanowi wsparcie dla więzadeł i struktury kostnej. Pasy lędźwiowe, przejmując zadania słabych mięśni tułowia pogłębiają tę słabość dopuszczając do atrofii spowodowanej nieużywaniem mięśni, stąd też powinny być zakładane tylko do konkretnych zadań. Pas krzyżowo-biodrowy Serola® natomiast wzmacnia mięśnie wspierające pozwalając na ich prawidłowe funkcjonowanie w trakcie nieprzerwanego noszenia pasa na co dzień, zapewniając jednocześnie zwiększony komfort i elastyczność.
Stawy krzyżowo-biodrowe to dwa najważniejsze ośrodki wsparcia całego ciała umiejscowione tam, gdzie jego ciężar przechodzi z kręgosłupa ukośnie przez miednicę na nogi.
Podstawa kolumny kręgosłupa, tzw. krzyż, jest wsparta przy swoim przyczepie do wchodzących w skład miednicy kości biodrowych jedynie za pomocą mocnych więzadeł tworząc staw krzyżowo-biodrowy po obu stronach ciała. W więzadłach znajdują się nerwy zawiadujące postawą ciała i jego pozycją w przestrzeni. Nadwerężenie więzadeł powoduje niestabilność (luzy) prowadzącą do spastycznych skurczów mięśni, bólu i zaburzeń posturalnych w całym ciele.
Wzorce bólowe mające swoje źródło w stawach krzyżowo-biodrowych mogą obejmować całe plecy i schodzić po przedzie, boku lub tyle nogi na zewnętrzną część stopy. Jedna z kluczowych obserwacji to występowanie zwiększonego bólu zazwyczaj po jednej stronie ciała. W trakcie procesu gojenia niestabilność może skutkować upośledzeniem funkcjonowania i częstymi ponownymi urazami.
Pas krzyżowo-biodrowy Serola® zaprojektowany jest tak, aby odpowiednio uciskać i wspierać stawy krzyżowo-biodrowe spełniające funkcję nośną, łagodząc w ten sposób ich napięcie i niestabilność. Co ważne, pas ten jest nie tyle ciasny, co ograniczający, ponieważ nadmierna, jak i niedostateczna ruchomość może wpływać negatywnie na cały układ mięśniowo-szkieletowy.Pas krzyżowo-biodrowy Serola® dbając o prawidłową równowagę między oporem a sprężystością przywraca naturalną ruchomość w stawach.
Z uwagi na stabilność, jaką pas krzyżowo-biodrowy Serola® zapewnia podstawie kręgosłupa, następuje wzmocnienie w obrębie pleców, bioder i nóg, a niebezpieczeństwo urazu podczas pracy czy zabawy ulega znacznemu ograniczeniu.
Wieża ułożona z klocków jest stabilna tylko na tyle, na ile pozwala jej podstawa. Przy braku stabilności wieża ulega osłabieniu, a nałożenie specjalnej opaski wokół elementów zaczynających już spadać nie będzie tak skuteczne, jak wsparcie podstawy. Analogicznie można często oceniać noszenie pasa lędźwiowego zamiast krzyżowo-biodrowego.
Tak więc ciesz się swoją pracą i wszystkimi ulubionymi zajęciami, nawet snem, stosując najlepsze dostępne wsparcie – pas krzyżowo-biodrowy Serola®.
Twoje ciało Ci podziękuje.
Według WNIOSKÓW z badań, stawy krzyżowo-biodrowe to WAŻNE CZUJNIKI strumieni dużych sił pomiędzy tułowiem a nogami, angażujące największe mięśnie całego ciała. Z tego względu pełnią więc rolę WIELOKIERUNKOWEGO PRZETWORNIKA SIŁ.
Pas krzyżowo-biodrowy Serola® należy nosić zaraz nad kośćmi nogi wystającymi po bokach bioder, a poniżej szpiczastych występów kostnych na przedzie bioder. Owinąć jak najciaśniej wokół bioder (miejsce założenia pokrywa się z naturalnym zagłębieniem), a następnie oba końce taśmy elastycznej dociągnąć do przodu. W celu najlepszego dopasowania zawsze zakładać pas w opisany sposób.
W przypadku bólu pas krzyżowo-biodrowy Serola® należy nosić możliwie jak najdłużej, w dzień i w nocy. W razie zwiększenia się bolesności bądź wystąpienia podrażnienia czy wysypki w trakcie noszenia, pas należy zdjąć i skontaktować się z lekarzem.
Ściśnięcie okolic brzucha u osób podatnych może prowadzić do zmiany krążenia, dlatego użytkownikom tego, jak i każdego innego rodzaju pasa zaleca się kontrolowanie ciśnienia krwi.
SEROLA® BIOMECHANICS, Inc.
SEROLA BIOMECHANICS
5281 ZENITH PARKWAY
LOVES PARK, IL 61111 USA